ABA – WP10 آب‌بند کننده کریستال‌شونده

کاربردها:

آب‌بندکننده کریستال‌شونده ABA – WP10 را می‌توان برای هر قطعه و سازه بتنی که نیازمند آب‌بندی باشد، استفاده نمود. این محصول دارای خاصیت خود ترمیمی ترک‌های ایستا تا عرض 400 میکرون می‌باشد و تا فشار آب 14 بار مقاوم می‌باشد. توصیه می‌شود از این محصول در بتن‌هایی با نسبت آب به سیمان کمتر از 55/0 استفاده گردد.

از این محصول می‌توان در مخازن آب شرب، تصفیه‌خانه‌های آب و فاضلاب، سازه‌های نگهدارنده آب، مخازن فاضلاب، دیوارهای حائل، سدها، تونل‌ها، سازه‌های زیرزمینی، پارکینگ‌ها، شمع‌ها، پی‌ها، چاله‌های آسانسور، قطعات پیش‌ساخته و یا هر سازه‌ای که نیازمند آب‌بندی باشد، استفاده کرد.

مقدار مصرف

میزان مصرف ABA – WP10 به‌میزان 2 تا 3 درصد وزن مواد سیمانی برای نسبت آب به مواد سیمانی کمتر یا مساوی 45/0 و به میزان 3 تا 4 درصد وزن مواد سیمانی برای نسبت آب به مواد سیمانی بیشتر از 45/0 توصیه می‌شود. میزان مصرف با توجه به طرح اختلاط و آزمایش‌های آزمایشگاهی به دست می‌آید.

روش مصرف

قبل از مصرف توصیه می‌گردد کاملا هم‌زده شود. در صورت مشاهده ایجاد کریستال در بسته‌بندی مخصوصا در دماهای کم، قبل از مصرف حتما کاملا هم‌زده شود. این محصول، در زمان ساخت بتن اضافه گردد. تاثیر بهتر آن زمانی است که به همراه آب اختلاط و یا به عنوان آخرین جزء اختلاط افزوده شود. هرگز این محصول به مصالح خشک اضافه نگردد. بسته به نوع بتن یا ملات، امکان شوره‌زدگی سطح نهایی وجود دارد. در ضمن این ماده کمی زودگیرکننده نیز می‌باشد. واکنش‌های موثر این محصول در دمای 8 تا 30 درجه سانتی‌گراد اتفاق می‌افتد.

نحوه نگهداری

در دمای حداقل 8 و حداکثر 30 درجه سانتی‌گراد و دور از تابش مستقیم نور آفتاب و یخ‌زدگی نگهداری گردد.

تحت شرایط صحیح نگهداری، 12 ماه پس از تولید قابل مصرف می‌باشد.

بسته بندی

بسته‌های 20 کیلوگرمی / 200 کیلوگرمی

پشتیبانی فنی

شرکت آرا بتن اروند، در صورت نیاز آماده ارائه خدمات فنی مرتبط در کارگاه می‌باشد.

سازگاری

در صورت نیاز به مصرف همزمان با سایر افزودنی‌ها، حتما با بخش پشتیبانی فنی شرکت آرا بتن اروند تماس گرفته شود.

ویژگی‌های فنی

نوع محصول مایع
رنگ بی‌رنگ و شفاف
جرم‌مخصوص (kg/L) 15/1
pH 12-11
مقدار کلرید