اخبار و رویدادها

همایش آشنایی با افزودنی های بتن

سازمان نظام مهندسی ساختمان با همکاری شرکت آرا بتن اروند نسبت به برگزاری همایش آموزشی “آشنایی با افزودنی های بتن” اقدام نمود. این همایش با حضور اعضاء محترم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین و جناب آقای دکتر تدین رئیس محترم انجمن بتن ایران در تاریخ ۰۵/۰۸/۹۵ در محل سالن آمفی تئاتر حمداله مستوفی سازمان برگزار گردید.

از محورهای مطرح شده در این همایش می توان ازمعرفی فرآورده های شیمیایی ساختمانی، افزودنی های بتن،مواد ترمیمی و آب بندی و خدمات کارشناسی بتن نام برد.
از سال ۹۲ در انجمن بتن ایران سند چشم انداز این صنعت برای رسیدن به توسعه پایدار تدوین گردید سند چشم انداز برای مقاومت بیشتر بتن،استحکام و دوام این صنعت که اولین ومهمترین این عوامل “دوام” این محصول است، که باید بتن در برابر تهاجمات مختلف مثل زلزله دوام داشته باشد.
هدف از برگزاری این همایش بررسی چشم انداز بتن در سال ۱۴۰۴ می باشد. افزایش مقاومت فشاری ، افزایش عمر بتن،ریسک پذیری و افزایش کیفیت بتن که با اضافه کردن افزودنی ها به بتن ،در جهت کاهش مصرف سیمان که موجب ایجاد آلایندگی های زیست محیطی می شود بتوانیم گام های موثری برداریم.
سازمان های نظام مهندسی ساختمان، وزارت را و شهرسازی، شهرداری،مرکز تحقیقات راه و مسکن،انجمن صنفی معماران،نظام کاردانی،انجمن انبوه سازان مسکن، بنیاد مسکن و دیگر ارگانهای مرتبط به صنعت ساختمان می توانند در تحقق این سند چشم انداز یاریگر ما باشند.
مهندس میرمعزی دبیر اجرایی همایش در ابتدای این مراسم عنوان داشت: توجه به شرایط کاری موجود، با بررسی های بعمل آمده در هیات مدیره سازمان و گروه های تخصصی عمران و معماری مقرر گردید در راستای افزایش سطح علمی اعضاء سازمان همایش مذکور با عنوان آشنایی با “افزودنیهای بتن” برگزار گردد.
در ادامه برنامه مهندس شیبانی مدیر عامل شرکت آرا بتن اروند و دکتر تدین رییس انجمن بتن ایران به ایراد سخنرانی درباره افزودنی های بتن به صورت تخصصی و مشروح پرداختند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *