اخبار و رویدادها

اولین کنفراس تعمیر سازه های بتنی

اولین کنفراس تعمیر و نگهداری سازه های بتنی و پنجمین کنفرانس ملی بتن خود تراکم ،۱۴ و ۱۵ تیر ماه ۹۶
سازه های بتنی می توانند در برخی از مواقع نیازمند تعمیر و یا ترمیم باشند . انتخاب روش صحیح ترمیم، مصالح مناسب از اصول تعمیر و نگهداری سازه های بتنی می باشد . انتخاب نادرست ترمیم و یا مصالح ترمیم علاوه بر تحمیل هزینه می تواند سبب کاهش عمر خدمت دهی سازه شوند.
حاشیه خلیج فارس جزء شدیدترین مناطق از نظر خوردگی بتن می باشد . تعمیر و نگهداری سازه ها در این منطقه بسیار حائز اهمیت می باشد . البته تعمیر و نگهداری سازه های بتنی می تواند حین اجرای سازه نیز به دلیل ایرادات اجرایی صورت پذیرد.

شرکت آرا بتن اروند به عنوان دبیر کمیته فنی تعمیر و نگهداری سازه های بتنی در انجمن بتن ایران ، به مناسبت اولین کنفرانس ملی تعمیر و نگهداری سازه های بتنی در محل دانشگاه علم و صنعت ایرانکارگاه تخصصی آموزشی در خصوص تعمیر و نگهداری سازه های بتنی برگزار نمود . در این کارگاه جناب آقای دکتر تدین ریاست محترم انجمن بتن ایران به صورت تئوری اصول و بنای ترمیم سازه های بتنی و عوامل مخرب برای بتن را تشریح نمودند .
در ادامه و پس از اتمام کارگاه تئوری ، ترمیم بتن با ملات های ترمیمی و همچنین ترمیم ترک به روش تزریق اپوکسی به صورت عملی توسط جناب آقای دکتر محمد حسین تدین ، مدیر تحقیق و توسعه شرکت آرا بتن اروند آموزش داده شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *