ABA-RM20

ملات ترمیمی ABA – RM20، یک ملات حاوی الیاف با حداکثر اندازه سنگدانه 5/2 میلی‌متر برای تعمیر سطوح قائم و افقی سازه‌ها و قطعات بتنی و بدون جمع‌شدگی می‌باشد.

کاربردها

ملات ترمیمی ABA – RM20، در موارد تعمیری که نیاز به تعمیر سطوح قائم یا افقی سازه بتنی باشد، استفاده می‌گردد. از این ملات برای تعمیر مواضعی مانند تیر، ستون، شمع، کف‌های مسلح بتنی و تعمیر خرابی‌های سطحی می‌توان بهره برد. پس از اختلاط پودر ABA – RM20 با آب، ملاتی با کارایی مناسب و چسبندگی بالا ایجاد می‌گردد که امکان اعمال آن بر سطوح قائم بدون نیاز به قالب‌بندی و حتی در ضخامت‌های زیاد را فراهم می‌آورد. ملات حاصل در صورت وجود عمل‌آوری مناسب دارای خواص مکانیکی (مقاومت فشاری و خمشی) زیاد، ضریب ارتجاعی، ضریب انبساط حرارتی و خواص نفوذناپذیری مشابه بتن با کیفیت بالا، چسبندگی مناسب به بتن پایه (در صورت اشباع‌سازی آن قبل از مصرف ملات) و میلگرد (در صورت آماده‌سازی مناسب)، و مقاومت زیاد در برابر سایش خواهد بود.

روش مصرف

ابتدا سطح تعمیر باید کاملا از گرد و خاک، زنگ‌زدگی، چربی، رنگ و ذرات لق تمیز گردد و به بتن سالم و مقاوم رسیده باشد. سپس سطح تعمیری کاملا اشباع گردد و آب اضافی خارج گردد.

برای آماده‌سازی ملات، کل پودر داخل بسته‌بندی با حدود 5/2 تا 8/2 لیتر (5/12 تا 14 درصد) آب هم‌زده شود. پیشنهاد می‌گردد ابتدا کل آب داخل مخلوط‌کن ریخته شود، به تدریج ملات خشک اضافه گردد و حدود 2 دقیقه مخلوط شود. سپس پودرهای مخلوط نشده و چسبیده به بدنه جدا گردد و حدود 3 دقیقه تا یکنواخت شدن ملات، عملیات اختلاط تکرار گردد. در دمای °C20، تا حدود 30 دقیقه می‌توان از ملات تهیه شده استفاده نمود.

بهتر است ابتدا یک لایه آستر بر روی سطح میلگرد‌های زنگ‌زدایی شده (یک پیمانه سیمان، یک پیمانه ABA – BA10 و یک پیمانه آب) و یک لایه آستر بر سطح بتن (سه پیمانه آب و یک پیمانه ABA – BA10) اعمال گردد. سپس قبل از خشک شدن آستر، ملات ترمیمی آماده شده با پاشش، ماله یا دست به‌خوبی در محل جایدهی و متراکم گردد. سعی گردد در هر مرحله اعمال ملات، ضخامت از 3 تا 5 سانتی‌متر بیشتر نشود (لایه بعدی پس از گیرش اولیه و با آماده‌سازی سطح، اعمال گردد). در صورتی‌که نیاز به قالب‌بندی می‌باشد، از این ملات استفاده نگردد (ترجیحا از ملات ترمیمی خودتراکم استفاده شود).

ترجیحا از عمل‌آوری رطوبتی استفاده گردد. در غیر این‌صورت از تبخیر آب ملات جلوگیری شود.

نحوه نگهداری

در محل خشک و سرپوشیده نگهداری گردد.

تحت شرایط صحیح نگهداری، تا 12 ماه پس از تولید قابل مصرف می‌باشد.

بسته بندی

کیسه 20 کیلوگرمی

پشتیبانی فنی

شرکت آرا بتن اروند، در صورت نیاز آماده ارائه خدمات فنی مرتبط در کارگاه می‌باشد.

ویژگی‌های فنی

نوع محصول پودر
رنگ خاکستری
رنگ ملات خاکستری
آب مصرفی (%) 5/12 تا 14
جرم‌مخصوص ملات (kg/L) 1/2
مقاومت فشاری (MPa)

[ASTM C109]

1روز: بیش از 10

7 روز: بیش از 25

28 روز: بیش از 45

مقاومت خمشی (MPa)

[ASTM C348]

28 روز: بیش از 8
زمان گیرش (ساعت)

[ASTM C191]

اولیه: 3:30

نهایی: 4:30

زمان عمل‌آوری رطوبتی حداقل 48 ساعت (ترجیحا تا 7 روز)